• صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین

آزمون ibt


آزمون IBT

برای بسیاری از داوطلبان آزمون toefl ibt این سوال پیش می آید که اساسا ماهیت کلی آزمون ibt به چه صورت است و تافل ibt چیست ؟
آزمون ای بی تی شامل چهار بخش است و در حدود چهار ساعت طول می کشد.

تعداد پرسشها
محدودیت زمانی
بخش
36-70
60 تا 100 دقیقه
Reading
34-51
60 تا 90 دقیقه
Listening
10 دقیقه
Break
6 تکلیف یا پرسش
20 دقیقه
Speaking
(دو مقاله)
50 دقیقه
Writing

2- به طور کلی، تفاوت این شکل جدید آزمون تافل با اشکال قبلی آن چیست و این نوع تافل چگونه است ?
می توان تفاوت های مهم آزمون iBT با اشکال قبلی آزمون تافل را در موارد زیر خلاصه کرد:

آزمون iBT شامل یک بخش جدید به نام Speaking است که جاوی تکالیف مستقل و تکالیف ترکیبی است.
دیگر بخش گرامر تافل به طور مستقل وجود ندارد. گرامر به طور غیر مستقیم و حین پاسخگویی به پرسش ها و تکالیف هر بخش از تافل ، سنجش می شود.
سخنرانیها و مکالمه ها در بخش Listening طولانی تر شده اند ، اما از سوی دیگر یادداشت نویسی مجاز است. در حقیقت یادداشت نویسی در کل مدت آزمون مجاز خواهد بود و به حافظه داوطلبان یاری خواهد رساند.
گفتار های بخش لیسنینگ طبیعی تر به نظر می رسند. در ضمن، پرسش های جدیدی وجود دارند که میزان درک داوطلب از نگرش، میزان اطمینان و هدفمندی گوینده را می سنجند.
بخش خواندن شامل پرسش های جدیدی است که از داوطلبان شرکت کننده در آزمون می خواهد به دسته بندی اطلاعات بپردازند، خلاصه ای از اطلاعات را در یک جدول بیاورند یا اینکه مطلبی را خلاصه کنند.
بخش Writing مستلزم تایپ کردن است. علاوه بر یک تکلیف مستقل ، یک تکلیف ترکیبی نیز در این بخش گنجانده شده است و از معیار های جدیدی برای ارزیابی و نمره دهی تافل استفاده می شود.

3- آیا می توانم فقط در بخش خاصی از این امتحان چند بخشی شرکت کنم؟
باید گفت خیر. برای کسب یک نمره تافل و اخذ مدرک زبان تافل داوطلب باید در تمام بخش های آزمون شرکت کند.

4- برگزاری آزمون تافل اینترنتی به چه صورت خواهد بود؟
تافل آی بی تی بر طبق جدول زمانی شامل تاریخ های متعدد، در شبکه ای از مراکز آزمون در سرتاسر جهان ارائه خواهد شد. بیشتر مناطق ، هر سال شاهد برگزاری 30 تا 40 آزمون خواهند بود. اتاقی که آزمون iBT در آن برگزار می شود ، معمولا یک لابراتوار رایانه ای است. برای هر داوطلب یک صندلی در نظر گرفته خواهد شد. اگر با تاخیر به محل امتحان برسید، احتمالا از شرکت شما در آزمون ممانعت خواهد شد.

5- چگونه می توانم از محل مرکز آزمون مناسب برای خودم آگاه شوم؟
سایت رسمی آزمون تافل با آدرس www.ets.org/toefl فهرست مراکز آزمون و جدول های زمانی مربوط به آن ها را ارائه می کند.

6- Toefl iBT در چه اتاقی برگزار خواهد شد؟
همان طور که در بالا اشاده شد، آزمون در یک لابراتوار رایانه ای یا در یک لابراتوار زبان برگزار خواهد شد. چنین اتاقی ممکن است کلاس درسی باشد که در آن حدود 15 دستگاه رایانه با فاصله حداقل چهار فوت ( 1 متر و بیست سانتیمتر)، فرار داده شده است.

7- چه چیز یا چیزهایی را می توانم همراه با خودم به اتاق آزمون ببرم؟
هنگام ورود به اتاق آزمون ، مجاز به همراه داشتن هیچ چیز نیستند. داشتن تلفن همراه ، کاغذ، دیکشنری ، هر نوع خودکار یا روان نویس یا مداد، ممنوع است. ناظر یا مراقب آزمون، هدفون، کاغذ و مداد در اختیار شما خواهد گذاشت.

8- هنگام شرکت در آزمون چه نوع کارت شناسایی لازم است؟
در ایالات متحده فقط پاسپورت معتبر شما برای شرکت در زبان تافل پذیرفته می شود. در کشور های دیگر نیز پاسپورت معتبر می تواند بهترین کارت شناسایی برای شرکت شما در آزمون باشد. اما اگر پاسپورت ندارید، می توانید برای کسب راهنمایی تافل کافی و دستورالعملهای خاص در این زمینه ، به وبلاگ تافل مراجعه کنید. در مرکز آزمون از شما عکس گرفته می شود و از این عکس همراه با امضای شما، بر روی همه کارنامه های شما (گزارش نمرات) استفاده خواهد شد. دیکته و ترتیب حروف در نام کامل شما در مدارک ثبت نام ، باید با آنچه که شما هنگام ورود و خروج از محل آزمون ثبت می کنید، با آنچه که در صفحه رایانه می نویسید و یا هر گونه نامه نگاری احتمالی شما با مرکز تافل ، یکسان باشد. بر روی تقاضانامه هایتان برای کالجها و دانشگاه ها ، و مدارک ارسالی به سازمان هایی که گزارش نمره های شما را دریافت می کنند نیز باید از همان دیکته ای که برای نام خود در مراحل قبلی استفاده کرده اید، استفاده کنید. حتی یک تفاوت کوچک می تواند باعث تاخیر های جدی شود یا به عدم پذیرش تفاضاهای شما منجر گردد.

9- مدت جلسه آزمون تافل چقدر است؟
برگزاری آزمون iBT در حدود چهار ساعت طول می کشد. این زمان شامل مدت لازم برای ارائه دستورالعمل های آزمون و استراحت در بین بخش های لیسنینگ و اسپیکینگ است.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است

کلیه حقوق این سایت متعلق به صرافی آنلاین میباشد.طراحی سایت توسط جهان وب