• صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین
  • صرافی آنلاین

آخرین مطالب

می‌خواهید به صرافی بروید؟ به این 24 نکته توجه کنید
شنبه, 08 مهر 1396
می‌خواهید به صرافی بروید؟ به این 24 نکته توجه کنید اما مشکل زمانی است که برای تهیه ارز مورد نیاز خودتان به بازار آزادمراجعه می‌کنید. به هر حال دو گزینه پیش روی شماست یکی استفاده از... ادامه مطلب...
حواله ارزی
2شنبه, 10 مهر 1396
حواله ارزی جهت ارسال ارز از طریق یک صرافی به حساب فرد یا شرکت در بانک مقصد از حواله ارزی (Remittance) استفاده میگردد. در همه این روشها، ارسال کننده پول ابتدا ازاینکه بانک مقصد دارای کد رهگیری یا... ادامه مطلب...
حواله ارزی سوئیفت -SWIFT
4شنبه, 12 مهر 1396
حواله ارزی سوئیفت -SWIFT از طريق سيستم سوئيفت جهاني (S.W.I.F.T) و يا ساير شبکه هاي بين‌المللي، مشتريان مي توانند ارز موردنظر خود را به اکثر نقاط جهان و براي هر شخصي که مايل باشند ارسال نمايند،تا... ادامه مطلب...
حوالجات ارزی وسترن یونیون
2شنبه, 17 مهر 1396
حوالجات ارزی وسترن یونیون وسترن یونیون یک موسسه امریکایی می باشد که خدمات انتقال وجه و همچنین حوالجات فردی به تمام نقاط دنیا را (غیر ازکشورهای مورد تحریم) در کوتاهترین زمان ممکن و بدون نیاز به... ادامه مطلب...
پی پال چگونه کار می‌کند ؟
2شنبه, 01 آبان 1396
پی پال چگونه کار می‌کند ؟ پی پال به کاربران خود اجازه می دهد در ابتدا به ساده ترین شکل ممکن و در زمانی کوتاه با اطلاعات شخصی (یا شرکتی) و با استفاده از تنها یک ایمیل آدرس، برای خود یک حساب... ادامه مطلب...
حواله مانی گرام
4شنبه, 03 آبان 1396
حواله مانی گرام شرکت مانی گرام (مانی گرم) یک شرکت آمریکایی است که وظیفه نقل و انتقال پول را بر عهده دارد. فعالیت شرکت مانی گرام شامل جا بجایی پول و اوراق بهادار می باشد. شبکه مانی گرام درسراسر... ادامه مطلب...
خرید بلیط پروازهای خارجی بی واسطه
5شنبه, 04 آبان 1396
خرید بلیط پروازهای خارجی بی واسطه ارزان پرواز کنید! خیلی از افراد پیش از سفرهای خارجی برای کاهش هزینه‌های سفر چرتکه می‌اندازند و در این میان معمولا هزینه بلیط هواپیما یکی از اصلی‌ترین... ادامه مطلب...
رزرو و خرید بلیط قطارهای خارجی
1شنبه, 07 آبان 1396
رزرو و خرید بلیط قطارهای خارجی برای خرید بلیط قطار مورد نظرتان می توانید فرم زیر را تکمیل کنید . سفارش شما در کمترین زمان انجام می شود و بلیط ها به ایمیل شما ارسال خواهد شد. بلیط ها را پرینت می... ادامه مطلب...
پرداخت مسافرتی بخش رزرو هتل
1شنبه, 14 آبان 1396
پرداخت مسافرتی بخش رزرو هتل پرداخت ارزی با داشتن یک کارت اعتباری براحتی میتوان برای رزرو اینترنتی هتلهای خارجی در هر کشوری اقدام نمود. مزیت هایی که خرید و یا رزرو اینترنتی هتلهای خارجی برای... ادامه مطلب...
نکات مهم درباره طلا
2شنبه, 15 آبان 1396
نکات مهم برای اینکه دربازار طلا سرتان کلاه نرود برای خرید و فروش طلا بهتر است ابتدا فرمول های تعیین قیمت مربوط به این بخش را یاد گرفته، سپس در مرحله بعد مبادرت به خرید و فروش کنیم. اما قبل از هر... ادامه مطلب...

می‌خواهید به صرافی بروید؟ به این 24 نکته توجه کنید

می‌خواهید به صرافی بروید؟ به این 24 نکته توجه کنید

اما مشکل زمانی است که برای تهیه ارز مورد نیاز خودتان به بازار آزادمراجعه می‌کنید. به هر حال دو گزینه پیش روی شماست یکی استفاده از خدماتصرافی‌های مجاز و دیگری روی آوردن به وسوسه‌های غیرمجاز ارزی کنار خیابانیا صرافی‌های نامعتبر بازار شهر محل سکونت. در مورد صرافی‌های غیرمجاز کهتکلیف روشن است.

این روش معامله‌ای با ریسک بسیار بالا و غیرمعمول برای شما خواهد بود وبدون تردید هیچ‌کس توصیه استفاده از این خدمات را به شما نخواهد کرد.

حالا اگر قصد خرید ارز خارجی دارید مطالعه این نکات برای شما مفید خواهد بود.

1 ـ ابتدا ارز مورد نیاز خودتان را بشناسید: این کار را می‌توانید بااستفاده از اینترنت یا دنیای مجازی انجام دهید. کافی است نام کشور مورد نظرو واحد پول آن را تایپ کنید تا با تقسیم‌بندی واحد پول کشور مورد نظر وشکل و شمایل اسکناس و سکه‌های آن آشنا شوید.

2 ـ قبل از این‌که برای خرید به بازار بروید از نرخ مبادله ارز مورد نظرخودتان با ریال آگاهی کسب کنید. برای این کار می‌توانید با پرسیدن قیمتخرید و فروش ارز مورد نظرتان از صرافی چند روز روند قیمت آن را زیر نظربگیرید.

3 ـ‌ به یاد داشته باشید ساعات غیراداری یا روزهای تعطیل و زمانی کهبانک‌ها تعطیل است برای تهیه ارز اقدام نکنید، چون قیمت‌ها غیرواقعی است.

4 ـ اگر قصد خرید دلار از صرافی دارید به یاد داشته باشید معمولا صرافی‌هامهر بسیار کوچکی که بیانگر اصالت اسکناس و فروشنده است، دارند؛ بنابرایناز فروشنده بخواهید این مهر را برای شما روی اسکناس‌ها بزند.

5 ـ از فروشنده صرافی بخواهید به شما فاکتور فروش بدهد که شماره سریال‌هایاسکناس‌ها در آن قید شده باشد. البته امروزه دستگاه‌های پول‌شمار در برخیصرافی‌ها این کار را انجام می‌دهند.

6 ـ از فروشنده بخواهید اسکناس‌ها را زیر دستگاه یا همان نور ماوراءبنفشبرای شما چک کند، هر چند او قبلا این کار را انجام داده است.

7 ـ به تاریخ انتشار اسکناس‌ها دقت کنید بخصوص درباره دلار این موضوع بسیار مهم است.

8 ـ از تحویل گرفتن اسکناس‌های معیوب جدا خودداری کنید، چون بعد دچار دردسر خواهید شد.

9 ـ سعی کنید از چند صرافی قیمت بگیرید بعد خرید کنید، چون قیمت صرافی‌هامعمولا کمی با یکدیگر اختلاف دارد، اما درباره اختلاف‌های فاحش هوشیارباشید که بدون تردید مشکلی در کار است.

10 ـ هنگام ورود به صرافی به مجوز بانک مرکزی خوب دقت کنید. این مجوز طبققوانین باید در دید مشتریان نصب شده باشد. البته می‌توانید صحت مجوز صرافیمورد نظر خودتان را از طریق وب سایت رسمی بانک مرکزی بررسی کنید.


چگونه دلار اصلی بخریم؟


همه ما خبر مربوط به وجود دلارهای تقلبی را در بازار ایران یا به‌طور کلیسراسر جهان شنیده‌ایم. این داستان غریبی در دنیای ارزی و مبادلات ارزینیست، بلکه برای اکثر پول‌های رایج جهان مثل یورو، پوند و ین اتفاق افتادهاست بنابراین می‌توان با کمی دقت از شر این‌گونه اسکناس‌ها خلاص شد و دردام سودجویان نیفتاد. البته این موضوع یعنی اسکناس‌های تقلبی در خصوص دلاربیشتر دیده شده است. پس بد نیست هنگام خرید دلار به‌عنوان یکی ازپرتقاضا‌ترین ارزهای ایران و صرافی‌ها به نکات زیر توجه کنید:

1 ـ به یاد داشته باشید خودکارهایی در بازار وجود دارد که می‌توان با آنحساسیت اسکناس‌های معتبر نسبت به نور ماوراء بنفش را تائید کرد.

2 ـ در مورد دلار اولین گام، چک کردن برجستگی حروف روی اسکناس است.

3 ـ اگر اسکناس یکصد دلاری می‌خرید، سریع به عدد صد توجه کنید. هنگامی کهاز روبه‌رو و مستقیم به آن نگاه می‌کنید رنگ سبز خاصی دارد، اما وقتی کمیاسکناس را بچرخانید رنگ سبز عدد صد به سیاه تبدیل خواهد شد، یعنی زاویه دیدشما نسبت به اسکناس باعث تغییر رنگ آن می‌شود.

4ـ با کمی احتیاط اسکناس را از دو سر بکشید، اسکناس اصلی هرگز پاره نخواهدشد. (به یاد داشته باشید نیاز نیست اسکناس بشدت کشیده شود. کاملا معمولیبکشید.)

5 ـ شاید کمی غیرعادی باشد، اما بوی اسکناس دلار کاملا مشخص و واضح است. می‌توانید به حس بویایی خود کمی اطمینان کنید.

6 ـ به نوع نوشته‌های روی اسکناس کاملا توجه کنید. اسکناس‌های اصلینوشته‌هایی کاملا مشخص و بدون هیچ حاشیه دارد، در حالی که اسکناس‌های تقبلیمعمولا نوشته‌های منظمی ندارد.

7 ـ شماره سریال روی اسکناس اصلی کاملا یکسان و با فاصله‌ای مشخص چاپ شدهدر حالی که در اسکناس‌های تقلبی فواصل اعداد کاملا بدون توازن است و ازقاعده‌ای پیروی نمی‌کند.

8 ـ به برش کاغذ اسکناس کاملا دقت کنید. نباید کوچک‌ترین اشکالی داشته باشد.

9 ـ اسکناس دلار اصلی دارای خط با حروف و نوشته لاتین بوده که در اسکناس دلار لابسی حتی از کنار دسته ده هزارتایی قابل مشاهده است.

10 ـ اسکناس دلار اصلی علاوه بر سریال سال ساخت و سریال، شماره سری نیز دارد.

11 ـ اسکناس دلار اصل به هیچ صورت در ارتباط با آب رنگ پس نمی‌دهد و تداخل رنگ ندارد.

12 ـ خط دور اسکناس دلار میکروپرینت است که با ذره‌بین خوانده می‌شود.

13 ـ زیر نور لیزر قرمز، دو سمت اسکناس دلار براحتی قابل تفکیک و نقش‌ها برجسته است.

14 ـ به یاد داشته باشید همیشه جاعلان دلار مبتدی نیستند، بنابراین نگراناسکناس‌های تقلبی کاملا حرفه‌ای باشید که تنها راه شناخت آنها نور ماوراءبنفش است.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است

کلیه حقوق این سایت متعلق به صرافی آنلاین میباشد.طراحی سایت توسط جهان وب